• Wykrywanie dronów

Wykrywanie dronów

OCHRONA PRYWATNOŚCI, OBIEKTÓW STRATEGICZNYCH, RZĄDOWYCH, LOTNISK, FABRYK…

System antydronowy do monitorowania, wykrywania i eliminowania niepożądanych bezzałogowych statków powietrznych

AP-Flyer, wraz ze swoim partnerem biznesowym – niemiecką firmą Aaronia AG, oferuje swoim Klientom innowacyjny i zaawansowany technologicznie System Detekcji Dronów – AARTOS (Advanced Automatic RF Tracking and Observation Solution).

Aaronia od początku istnienia zajmowała się projektowaniem i tworzeniem urządzeń do pomiarów RF i MW. Początkowo koncentrowała się na analizatorach widma, generatorach, antenach i materiałach ekranujących. Jednak ostatnio, głównym celem firmy stało się projektowanie i rozwój wysokiej klasy sprzętu do wykrywania dronów i urządzeń przeciwdziałających UAV (dronom, unmanned aerial vehicle), działających w oparciu o wykrywanie sygnału RF. W 2015 roku, po czterech latach prac rozwojowych, został wydany system AARTOS. Dzięki aktywnej współpracy firm AP-Flyer i Aaronia, system AARTOS jest stale rozwijany i wprowadzany na nowe rynki.

System AARTOS działa w oparciu o kierunkowy, rzeczywisty pomiar czasu emisji pola elektromagnetycznego emitowanego przez niepożądany bezzałogowy obiekt latający. Detektor ostrzega o obecności bezzałogowca w monitorowanej strefie i wysyła powiadomienie do operatora systemu.

Zakres wykrywalności urządzeń bezzałogowych zależy od mocy nadajnika: dron-operator. W zależności od modelu detektora skuteczność wykrywania może wynosić nawet kilka kilometrów.

System wykrywania bezzałogowych obiektów latających, w zależności od właściwości terenu objętego monitoringiem, dostępny jest w układzie jedno- (jedna dookólna antena 3D) lub wielostronnym (zestaw wielu anten 3D).

Ponadto oferujemy system neutralizacji UAV – JAMMER, który jest w stanie skutecznie uniemożliwić kontakt RF drona z operatorem oraz zmusić obiekt latający do przejścia w tryb fail-safe (doprowadzi to np. do natychmiastowego lądowania, powrotu do punktu startu czy zawiśnięcia w powietrzu). W swojej ofercie posiadamy dwie wersje neutralizatorów – Jammer Plecakowy (mobilny) i Sektorowy (stacjonarny). W zależności od modelu Jammera, jego zasięg wynosi do 8 km. Rozwiązanie to może być sprzedawane tylko podmiotom, które mają odpowiednie pozwolenia rządowe na instalację urządzeń zakłócających. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

System wykrywania dronów można stosować praktycznie wszędzie. Typowe miejsca wymagające ochrony to: lotniska, strategiczne chronione obszary, budynki rządowe i komercyjne, granice, obszary przemysłowe, rafinerie, elektrownie, obszary mieszkalne.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotkami dotyczącymi systemu, a w razie pytań – do kontaktu z nami!

Zainteresował Cię nasz System? Zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage’u, tam znajdziesz więcej filmów o Systemie AARTOS: