• Rozwiązania dla banków
  • Rozwiązania dla banków

Rozwiązania dla banków

AP-FLYER jako przedstawiciel w Polsce niemieckiej firmy DERMALOG Identification Systems GmbH (www.dermalog.com) oferuje aktualnie najnowsze rozwiązania biometryczne. Ponad 70 dużych wdrożeń w ponad 40 krajach sprawia, że DERMALOG jest wiodącym niemieckim producentem najnowszych rozwiązań biometrycznych. Jako jeden z pionierów technologii rozpoznawania odbitek palców DERMALOG otrzymał wiele międzynarodowych nagród, takich jak International Fingerprint Liveness Detection Test w 2011. Jednym z najnowszych osiągnięć było zdobycie nagrody Frost & Sullivan Customer Enhancement Award przez DERMALOG w 2011 za perfekcyjne zrozumienie potrzeb klienta w dziedzinie biometryki i  AFIS. System DERMALOG AFIS zapewnia najszybsze na świecie wyszukiwania odbitek palców przy zachowaniu najwyższej jakości wyszukiwań. DERMALOG AFIS może porównać ponad 129 milionów odbitek w jedną sekundę bez utraty jakości i w związku z tym posiada światowy rekord prędkości precyzyjnego dopasowywania odbitek (certyfikat SGS).

FingerBanking

Biometria staje się częścią naszego codziennego życia. Odbitki palców i cyfrowe fotografie są stosowane współcześnie w paszportach, dowodach osobistych, a nawet w celu włączenia komputera. Biometria, taka jak odbitki palców, jest o wiele prostsza i wygodniejsza niż używanie haseł. Rozwiązania biometryczne DERMALOG gwarantują, że Twoja tożsamość jest bezpieczna i nie zostanie skradziona lub podrobiona. Każdy posiada unikalną tożsamość i biometria zapewnia jej bezpieczeństwo.

DERMALOG FingerBanking

to nowa technologia, pomagająca bankom zapewnić bezpieczeństwo transakcji oraz zaoszczędzić czas i pieniądze przy pomocy biometrii. Może być stosowana w połączeniu z rozpoznawaniem twarzy dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i wygody. Główne zalety FingerBanking to:

  • łatwiejsze wypłaty gotówki przy okienku w oddziale banku lub z bankomatu
  • bezpieczniejsze transakcje bankowe przy użyciu odbitki palca (zamiast używania haseł, PINów, TANów)
  • zapobieganie użyciu fałszywych tożsamości lub tożsamości osób niepożądanych do otwarcia rachunku bankowego.
  • zwiększony poziom bezpieczeństwa i szybkość logowania bezhasłowego pracowników banków do stanowisk komputerowych
  • eliminacja kosztownego i czasochłonnego systemu zarządzania hasłami w banku

DERMALOG FingerBanking jest już stosowany przez kilka dużych banków na całym świecie. Jest to technologia oparta na systemie DERMALOG AFIS (Automatic Fingerprint Identification System – automatyczny system rozpoznawania odbitek palców), posiadająca światowy rekord w identyfikacji odbitek w ramach najszybszych przeszukań z najwyższą możliwą dokładnością (certyfikat SGS).  W 2011 roku system DERMALOG AFIS zdobył nagrody Frost & Sullivan Customer Value Enhancement Award, a skanery palców firmy DERMALOG zostały laureatami nagrody LiveDet Test za najbardziej bezpieczne skanery, zabezpieczone przed wszelkimi próbami fałszerstwa.

FingerBanking – rejestracja i wypłaty

Klient może zarejestrować się w oddziale banku przy użyciu palca. System DERMALOG AFIS sprawdzi czy klient jest już zarejestrowany, czy też znajduje się na liście osób niepożądanych do otwarcia rachunku. Jak tylko tożsamość klienta zostanie potwierdzona, może (przy pomocy palca) dokonywać transakcji, wypłat pieniędzy lub korzystać z dostępu do skrytki depozytowej.

W oddziale

W przyszłości klienci banku nie będą musieli pamiętać o kartach płatniczych, książeczkach czekowych, a nawet o numerach swoich kont. Przyłożenie palca do skanera przy okienku bankowym wystarczy do natychmiastowego przywołania swojego rachunku. Zapewnia to oszczędności czasu zarówno dla Klienta jak i dla banku oraz wygodę obsługi. Po potwierdzeniu tożsamości klienta za pomocą palca, pracownik banku natychmiast widzi na ekranie komputera jego dane i ewentualnie fotografię. Klient może wówczas dokonać wypłaty lub innej transakcji czy skorzystać z depozytu. System FingerBanking uniemożliwia użycie fałszywej tożsamości.

W domu

Rozwiązania biometryczne DERMALOG mogą być używane także w domu (Home Banking, Mobile Banking), jeśli klient nie chce dalej używać PINów, zdrapek z kodami jednorazowymi, SMS bądź TANów.

Biometryczny bankomat

Po rejestracji tożsamości, klient może dokonywać wypłat z biometrycznych bankomatów, używając tylko odbitki swojego palca. Jeśli bankomat jest połączony z systemem AFIS, to klient może zostać zidentyfikowany poprzez przyłożenie palca do skanera bankomatu. Inną opcją jest używanie kart typu smartcard, gdzie odbitka palca jest przechowywana w mikroukładzie. Biometryczny bankomat może porównać zachowaną na karcie odbitkę palca z obrazem odbitki palca przyłożonego do skanera, sprawdzając w ten sposób czy osoba wypłacająca pieniądze jest ich właścicielem.

Skanery palców firmy DERMALOG automatycznie wykrywają fałszywe bądź nieprawdziwe odciski palców (Skanery palców firmy DERMALOG posiadają certyfikat technologii detekcji „życia” palca).

FingerLogin dla pracowników banku

System DERMALOG FingerBanking może także być używany przez pracowników banku w celu logowania się do komputerów przy użyciu linii papilarmych. tzw.  FingerLogin.  DERMALOG FingerLogin umożliwia zaoszczędzenie czasu każdego dnia, ponieważ jest o wiele szybszym sposobem logowania się niż używanie nazwy użytkownika i hasła. Dodatkowo, pracownicy banku nie muszą pamiętać żadnych  haseł, co pozwali im w pełni skoncentrować się na swojej pracy.

DERMALOG FingerLogin pozwala ograniczyć wydatki banku w zakresie administrowania i zarządzania hasłami.

Dodatkowo DERMALOG FingerLogin wprowadza Bank na nowy, wyższy, niespotykany dotąd poziom bezpieczeństwa. Dotychczasowe badania dowodzą, że w większości przypadków pracownicy banków zapisują swoje hasła na papierze i przechowują w pobliżu stanowiska pracy. Co więcej hasła te mogą być przekazane innym osobom, co uniemożliwia dochodzenie, kto naprawdę wykonał daną transakcje finansową. Biometryka daje pewność dokonania transakcji przez konkretnego pracownika.

System DERMALOG FingerLogin umożliwia także, dzięki dodatkowej opcji identyfikację twarzy poprzez kamerę internetową i automatyczne wylogowanie z aplikacji, jeśli użytkownik odszedł od stanowiska komputerowego.